Hledají se dobrovolníci

Vyzývám lidičky, kteří by rádi na festivalu přednášeli, chtěli vystavit své obrázky s yaoi tématikou, pořádali autorské čtení nebo workshop či jinak přispěli do programu, ať se ozvou na e-mail tbateam@email.cz

 

Přednášky budou dlouhé 60 minut

Autorské čtení bude dlouhé 30 minut

Workshop bude dlouhý 60 minut

Délka přednášek, autorského čtení a workshopu je samozřejmě možné po dohodě změnit dle přání přednášejícího.

12 thoughts on “Hledají se dobrovolníci

 1. Garfeve:

  Jelikož už nebyla možnost odpovídat dále „DOLE“ pod naší diskuzí, odpovírdám takto.

  Chápu, že zorganizovat něco takového není jednoduché, i že je to finančně náročné. Na další informace si samo s sebou počkám a sama ještě uvidím, zda budu mít čas a možnost na festival dorazit.

  Díky, za všechno 😉

 2. Já právě přemýšlela, že bych se letos mohla přijet podívat. Nejdřív okouknout, jak taková věc funguje, protože letos se určitě nezapojím, ale nechci kupovat zajíce v pytly v tom směru, že si vůbec neumím představit jak to fumnguje. Váš web je poměrně nepřehledný a aktuliazivat ho jednou za půl roku je málo, pokud chcete aby to na něm žilo, chodili sem lidi a zajímali se o Váš festival. Jsem o tom slyšela na Armigeru, měli jsme upoutávku ve Fujoshi časopise, tak jdu na web a rok staré informace. Tak napíšu komentáře a ty jsou zveřejněny až kdy 😀 Jakoby jde o to, že když jsem sem přišla připadal mi tento projekt jako mrtvý. Tuhle jsme se o tom bavily s ženskýma a jýá se dozvěděla že byl web aktualizován tak jsem se šla podívat, ale jinak bych už sem asi ani nepáchla. Na internětu to buhež chodí tak, že pokud alespoň jednou týdně či jednou za 14 dní nepřibude nic nového tak lidé přestávají chodit. A když ještě k tomu nemáte automaticky schvalované komentáře (což je nejspíš obrana proti spamu a flamu), tak vlastně o to hůř. Návštěvník koment napíše, a pak se diví že jeho komentář nikde. Tak přijde druhý den a on pořád není schválený. Tak si říká co se děje. Přijde za další den nebo dva a ono nic. Náhodou sem zavítá o týden později a stále nic. ani komentář ani nic nového, natož aby se snad dočkal reakce na svůj post. To je přesně ten přístup co komentáře i život na webu zabíjí. Já vím že se jedná o akci, která se koná jednou ročně. Ale tak víš jak půl roku před tím už může eb žít přípravami a diskuzemi o připravovaném. A půl roku po zase rlůznými články o tom co proběhlo. Videa, články fotografie, výpisy z přednášek, aby se mohli podívat i ti co tam nebyli a tak… Aby je to nalákalo na ten další ročník. Já chápu že to možná nemáte nikdo tolik času, kdo ho má. Ale takhle to působí že ten projekt nemyslíte vůbec vážně…

  1. Je mi moc líto, jestli ti tento web připadá chaotický. Naopak jsem předpokládala, že jsou zde veškeré důležité informace. Samozřejmě si cením tvých postřehů. Jen pro informaci, veškeré informace jsou také na FACEBOOKU, kde se více komunikuje.

   1. Inu na Facebooku nechodím, je nepřehledný, složitý a zbytečný. (ani jsem nevěděla že jo máte, protože že by tady svítil ěkde nápas „Aktivní komunikaci pořadatelů najdete na Facebooku“, to zrovna ne :D. Chápu, že ho má spousta lidí, ale v tomto ohledu zrkátka mezi tu většinu nepatřím. Navíc nelze brát Facebook jako hlavní web. Web potřebuje pořádné stránky a admina, či adminy, kteří o něj budou pečovat a rozvíjet ho. minimálně ho aktualizovat. Z Armigeru vede odkaz sem, ne na FB. Neznalý člověk nemá šanci se o nějakém FB profilu dozvědět. Přičemž, komunikace po FB je velmi neprofesionální. Pouze tím podporujete dojem lacinosti a neorganizovanosti vaší akce. Neškodilo by sem dát mapu s vyznačenou cílovou obcí, možnostmi dopravy nebo tak něco. Aby takový festival vůbec o něčem byl, potřebujete nějaké lákadlo (což zatím v programu popravdě nenacházím). Potřebujete tam dostat lidi, a čím serióznější pořadatzelské vystupováníé a starost o ty návštěvníky, tím větší naděje, že seženete lepší program a víc návštěvníků. Vím, že budete argumentovat tím že se jedná teprve o první ročník, přočemž ten minulý byl pouze na zkoušku, ale to přeci neznamená, že můžete tolik věcí nechávat být, nebo ignorovatz a automaticky počítat s tím že každý bude mít o vaši akci takový zájem, že si bude sám dobrovolně ochotně a aktivně všechno dohledávat na internetu. Jistě, že by mohli, ale proč by to dělali, když jim nic nenabízíte? První a základní fakt bohužel je ten,. že lidé jsou líní. Další je ta že ne každý je zběhlý ve vyhledávání po internetu. A registrace vstupenek také není zrovna profi udělaná. Chápu že nikdo z pořadatelů asi není vystudovaný IT programátor, ale psát někomu na emai? Bydliště a další věci a ještě posílat peníze převodem předem? To je jakobyste do celého internetu křičeli že jste podvodníci, i dkyž jimi nejste… Je to podezřelé a vyznívá pochybně. Jistě můžete oponovat tím, že proč vám s tím tedy nepomůžu když jsem tu chytrá jako rádio, že? Jenže pravda je taková, že jako zájemce o akci (a nikoliv pořadatel) si mohu dovolit být kritická. Já uvažovala o navštívění vaší akce a vy mi nedáváte jediný důvod tam skutečně jet. Důvod proč bych měla utratit 100 Kc za vstupenku, dalších minimálně 180 Kc za ubytování, kdo ví kolik za dopravu do místa, které ani netuším kde se nachází, riskovat že se ztratím, nechat doma manžela a děti, když ani nevím jestli mnou objednaná a předem zaplacená vstupenka bude skutečně platit až tam dorazím?

    1. Uff,nu,parádně ses rozjel, pokusím se odpovědět. Tak předně,co se FB týče. Tuto sociální síť používá v dnešní době každý a kdo na něm není, jakoby ani nebyl. FB nám slouží jako aktivní nástroj pro komunikaci s fanoušky, zde na stránkách ovšem máme také několik možností, jak nás mohou fanoušci oslovit. Pokud ti FB připadá jako neprofesionální, je to tvůj názor, my ho budeme respektovat, ovšem náš názor je odlišný. Na FB jsme fanouškům blíž.
     Dále mapa s vyznačenou obcí. Dobrý nápad, asi bude potřeba 🙂
     Dále program, že potřebujeme nějaké lákadlo. No, každému vyhovět programem asi nemůžeme, někomu to vyhovuje, někomu ne. Nevím, co by zrovna pro tebe bylo lákadlem, tak prosím o konkrétní příklad, chceme se inspirovat ode všech.
     Vstupenky se ještě budou řešit, vzhledem k povinnému EET, které nás přivádí poněkud do prekérní situace jsme bohužel tuto situaci nuceni nějakým způsobem vyřešit,aby to co nejméně obtěžovalo fanoušky a návštěvníky festivalu. Mezitím byly podniknuty právní kroky k vytvoření spolku,jež pořádá tento festival, aby si naši sponzoři mohli odečíst sponzorské dary z daní a jsou v běhu i další kroky, aby bylo všechno právně pokryto. Do letošního ročníku jsme se rozhodli dát všechno, na web dáváme ty nejdůležitější informace, ovšemto,co probíhá v zákulisí není a asi nikdy vidět nebude. Kritiku z tvé strany přijímáme, budeme se snažit chyby vyladit, jen chci připomenout jednu věc: o web, FB stránky ,veškeré pozadí festivalu se staráme ve svém volném čase, který skoro není. Do budoucna chceme, aby všechno šlapalo jako hodinky, jen prosíme teď o chvilku strpení. Děkujeme, věříme,že tuto situaci pochopíš a snad se i přijedeš podívat.
     Hezký den 🙂

     1. Dobrý den,
      tak opětovně děkuji za odpověď a schválení komentáře. Prosím, neberte to jako nějaký pokus o vyvolání flamu (ne, že by to v těchto podmínkách bylo vůbec možné, i kdybych se o to pokoušela), pouze se zamýšlím nad tím co vidím a pokouším se vypíchnout některé aspekty, které mi připadají nedostatečné. Nebudu zde rozebírat otázku Facebooku, který sice mám ale jako stránka pro mě není důležitý, proto na něj nechodím. Nedokáži se tam řádně orientovat, není mi příjemné uživatelské prostředí a nemá to žádnou funkci, kterou bych využila kromě jakés také reklamy, která je beztak sporná, když na svém webuz vydám nový článek.
      Každopádně spolek je jistě dobrý nápad (jen přemýšlím kolik spolků zaměřených na yaoi zde brzy tímto způsobem vznikne). Právní ošetření je rovněž důležité. Ohledně lákadel máte pravdu, že někomu to vyhovovat může, někomu ne. Někdo přijede už proto, aby podpořil, a stále je zde možnost, že se program ještě obohatí. Konkrétní příklad. Pravda je, že nevím. Na programu je něco jako přednáška o historii yaoi, to zní zajímavě. Je tam cosplay workshop to se mi zamlouvá. A jako milovníka Shinsekai_Yori mě zaujala přednáška a tohle téma. Takže víc zajímavých přednášek? Něco o mangakách, zajímavopsti o různých anime? Workshopy, ať už tvůrčí, nebo s cosplay tématikou… Vůbec možnost cosplayů na takové akci… Také by možná nebylo od věci zajistit na akci něco jako občerstvení…? To už nepatří mezi ta lákadla, ale právě jsem si uvědomila, že jsem tohle zapoměla minule vypíchnout. A uvést jak bude program rozdělen do jednotlivých dní akce. Já si to totiž pořád představuji jako akci, kde by se měli lidé bavit. A tak jak jsem to zatím pochopila, mi to připadá, že si lidé složitě musejí zjistit jak a kam se vůbec musí dostat. Pak si musejí objednat vstupenku a přitom věřit že ji obdrží. Načež tam přijedou, budou zavřeni do jakéhosi malého sálu, kdesi v nějakém areálu, kde budou mít možná možnost zakoupit něco málo nějakých rádoby knih, jako loni, prohlédnout nějaké obrázky, pokud tam letos vůbec nějaké budou. Vyzkouší si nějaký ten make-up a pak tam budou sedět, koukat a poslouchat a snažit se neusnout. Přičemž budou rádi za nějakou tu malou přestávku aby otevřeli batohy, snědli nějaké svačinky a dodrželi pitný režim z vlastních zásob. Žádný volný pohyb, žádná legrace, žádná zábava… Tak se omlouvám, pokud to ve mě evokuje špatnou představu, ale já z toho vážně mám pocit že tam budou příchozí spíš jako ve vězení, než aby si odtamtud odnesli nějaké zážitky…

     2. Zdravím,
      jako pokus o flame tvé komentáře nebereme (to by tvé komentáře nebyly schváleny, což dá rozum 🙂 ).Předně, do diskuzi o FB zabředávat již tedy nebudu,ale některé věci, na které se konkrétně dotazuješ, se tam řeší.
      Bohužel i zde platí pravidlo, že kdo neviděl, nezažil, nepochopí. Rozumím tvé nedůvěře, mnohem jistější by bylo oznámit fakt, že přijedeš a vstupenku by sis zakoupila až na místě-tato možnost byla samozřejmě již minulý rok. Bohužel, jak již bylo řečeno- díky skvělému EET to takto NEJDE. Investice do tohoto zařízení je velká a náklady na pořízení by výnos z festivalu nepokryl (jsme rádi, že se z něho zaplatí pronájem prostor a zbylé peníze se vloží do zakoupení mang, her, či jiných věcí na další ročník). Tudíž jediné řešení, které nám zbývá, aby to bylo pro fanoušky co nejméně zatěžující je bohužel fakt, že si vstupenky mohou koupit elektronicky. A že není záruka? Pokusím se tě opravit. Záruka je především v tom, že přednášející se s organizátory dobře znají a není dobré si účinkující programu rozházet, to předně. Dále i pro neznámého návštěvníka je zárukou právní pokrytí festivalu spolkem, jež musí být někde zaregistrovaný a v zakládající listině, která je VEŘEJNĚ přístupná jsou příslušné nacionále zakládajících členů…a to už není taková legrace. Toliko ke vzájemné důvěře. My na oplátku věříme ve slušnost a spořádané chování fanoušků na festivalu (za jakékoliv škody ručíme MY).
      Dále občerstvení-další komplikovaná věc. Proto chystáme několik druhů vstupenek. Na návštěvníkovi pak bude záležet, kterou si objedná. Bude možnost občerstvení přímo na festivalu, bohužel opět to návštěvník bude muset jednak oznámit a zaplatit předem. K dispozici bude dle možností čaj, káva, víno (pouze 18+), voda (různé druhy), a něco k zakousnutí podle možnosti a hlavně dle dohody s fanoušky (viz.FB). Dále cosplay-minulý rok byl jen jeden, ale stál za to. Možnost cosplayů je, záleží jen na návštěvníkovi a představivosti se meze nekladou. Program je stále v působení organizátorů a jeho konečná forma bude zveřejněna nejpozději koncem února. Mezi jednotlivými přednáškami budou samozřejmě přestávky,aby se návštěvníci mohli občerstvit, prohlédnout si obrázky v galerii, yaoi knihovnu, nebo si mezi sebou sdělovat dojmy. Bude i hodinová pauza na oběd, nedaleko místa konání festivalu je restaurace.
      Možnosti ubytování jsou k dispozici na kartě Ubytování (horní menu).
      Přednáškové prostory jsou k dispozici 2. Velký kinosál a pak jeden malý na workshopy, či autorská čtení. Mezi sály je galerie. A záleží jen na každém, jak si festival užije. Předem ovšem upozorňuji, že nebudou vedle sebe paralelně běžet přednášky ani workshopy. Tudíž, když někoho dané téma nezaujme, může si jít, kam chce.
      Snad je má odpověď prozatím vyčerpávající. Dále prosím jen o strpení a vyčkání dalších aktualizací webových stránek. Na konci ledna 2017 by na webu měly být veškeré informace.

 3. Přednášky na 60 minut? OMG… Nevím jestli je to víc šibeniční pro lidi, kteří by si přednášky chystali nebo pro ty, kteří je budou muset vydržet až do konce. (Názor člověka co viděl jen jednu jedinou přednášku z conu v životě a to jen formou videa na youtube.)

  Autorské čtení 30 minut? to je limit pro jednoho autora nebo pro všechny a poperte se?

  Co přesně je vaše předsatav workshopu?

  1. Popravdě, přednášku si může přednášející nastavit dle svého, vše je o dohodě. Autorské čtení bylo pro jednoho autora stanoveno na 30 minut 🙂 Nakonec se konala dvě a měli dle mého úspěch.

 4. Zdravím,
  ráda bych přispěla nějakými svými obrázky. Chtěla bych se tedy zeptat na nějaké náležitosti a informace, kolik, kam a jak můžu svá dílka dodat?
  Děkuji ^^

  1. Ahojky, osobně ti podrobnosti nedokáži sdělit, ale předám tvůj email rum-chan a ta ti vše zodpoví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *